Вівторок, 20.03.2018, 12:04
Вітаю Вас Гість | RSS

ДПТНЗ "Дубровицький професійний ліцей"

Меню сайту
Статистика

Онлайн: 1
Гості: 1
Користувачі: 0

День української писемності та мови

Щорічно згідно Указу Президента України (№1241/97 від 6 листопада 1997 року) відзначають День української писемності та мови. 

На свято до ліцеїстів завітали сьогодні працівники центральної районної бібліотеки та члени районного літературного-мистецького об'єднання "Журавлина". 

На фоні чудової пісні "Мово рідна" у виконанні Раїси Кириченко ведучі Рабешко Т.А. та Фурсович Р.Р. розпочинають свято. 

З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому що стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.

Святкування Дня української писемності та мови 9 листопада не випадково, адже саме цього дня православна церква вшановує пам'ять Приподобного Нестора-літописця. Головним послухом юного 17-літнього послушника Києво-Печерської лаври була книжкова справа, яка стала змістом життя Нестора. "Повість минулих літ" Нестора-літописця - це перша пам'ятка Київської Русі.

Цей твір був і залишається найвидатнішою пам'яткою літописання. 

На екрані змінюються один за одним документальні кадри, лине некваплива розповідь у притихлий зал. 

Наприкінці XVIII століття у 1798 році вийшло в світ перше видання "Енеїди" Івана Котляревського, якому вдалося добитися визнання української мови як літературної, утвердити її в правах громадянства. Українська мова в його творах мов коштовний самоцвіт, заіскрилась тисяча барв. 

А на екрані вже славнозвісний Кобзар. Т.Г. Шевченка своїм величезним талантом розкрив невичерпні багатства народної мови, осягнув її , розкрив чарівну музику українського слова. В розповідь ведучих органічно вилітаються прекрасні пісні у майстерному виконанні Корінь Л.В., Бойчук Т.М. та Фурсович Р.Р. і нагорода виконавцям - дружні і щирі оплески.

Славна і багата талантами слова наша Дубровиччина. Багаті творчі традиції краю продовжують наші сучасники - поети районного літературно-мистецького об'єднання "Журавлина", які теж завітали на свято до ліцею.

Історія створення "Журавлини" ще зовсім коротенька. 7 липня 2010 року було зареєстровано громадську організацію творчого спрямування "Журавлина". 

Дружніми оплесками зустрічаються присутні керівника об'єднання А.М. Розановича, який розповів про поетичний доробок літераторів, який досить вагомий і різнобарвний як за тематикою, так і за художніми засобами творення.

Оплесками привітали присутні І.А. Букайло (с. Крупове), Т.П. Леоновець (с. Тумень), В.С. Єфимець (с. Зелень), Т.С. Ковальчук (с. Трипутні), О.Г. Задорожного (м. Дубровиця).

Кожна поезія читців нагороджувалася щирими оплесками слухачів, адже поезії звучали з вуст земляків, яких вони знають. 

Сила слова безмежна, особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Століттями мова народу була тією повноводною рікою, яку ми називаємо поезією.

Ось так швидко і непомітно сплив час, свято підійшло до кінця, а святковий піднесений настрій залишився з кожним, хто долучився сьогодні до тієї поетичної, хвилюючої атмосфери, що панувала у залі.

На прощання щирими, дружніми і бурхливими оплесками ліцеїсти висловили свою вдячність своїм гостям за таку чудову годину спілкування.
Друзі сайту
Пошук
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Степанюк Ірина © 2018